News

Wakacje Grecja Zakynthos – wyspa godna uwagi

Tak wiele kierunków, w których można się wybrać na wakacje, tak dużo ofert biur podróży i tak niewiele czasu, by zdecydować się na coś konkretnego – to chyba problem wielu, jeśli nie większości z nas. Chcemy wyjechać na urlop, ale w gąszczu ofert nie możemy się zdecydować na konkretne miejsce. W tym artykule chcemy przybliżyć Wam jedną z możliwości, a mianowicie wakacje grecja zakynthos, czyli totalny relaks na jednej z najpiękniejszych wysp nie tylko w Europie, ale również na świecie. Co takie ma w sobie ta wyspa, że przyciąga tyle osób i że naprawdę warto ją odwiedzić? Na początek, warto wspomnieć, że cała Grecja to mnóstwo miejsc godnych polecenia, jak chociażby starożytne Ateny, bliższe nam Saloniki, półwysep Chalkidiki, czy słynne meteory i klasztory wybudowane na wysokich skałach. Ale Grecja to również rozległe winnice i gaje oliwne, które znajdziemy między innymi na wyspie Zakynthos. Wielu z nas przepada za tymi smakami, a już w szczególności za ich połączeniem, jakim jest dobre czerwone wino i oliwki. Jeśli do tego dodać swojski ser, uzyskujemy połączenie idealne i takie właśnie ono jest w Grecji, a szczególnie na greckich wyspach. Jeśli więc lubisz wakacje kulinarne lub jedzenie jest dla Ciebie ważną częścią poznawania nowych kultur, a ponadto chcesz wybrać jako kierunek podróży na wakacje Grecję Zakynthos będzie na pewno strzałem w dziesiątkę. Tutaj poznasz tajniki jednej z najlepszych kuchni, a oddalając się nieco od najbardziej turystycznych miejsc, poznasz lokalne zwyczaje i podejrzysz tradycje i codzienne życie mieszkańców, którzy zamieszkują wyspę już od wielu pokoleń. Jest to na pewno ciekawa propozycja, szczególnie dla tych, którzy oczekują od wyjazdów właśnie bliższego kontakt z miejscową ludnością, jej kulturą, zwyczajami i oczywiście kuchnią.

Oczywiście poza dobrym winem i jedzeniem, wybierając na wakacje greckie Zakynthos skorzystasz z mnóstwa innych atrakcji, które kryje w sobie wyspa, a która na pewno przed Tobą odsłoni. Trzeba wymienić chociażby takie miejsca warte zobaczenia jak słynna Zatoka Wraku, czerpiąca swoją nazwę od wraku statku, który został tam wyrzucony w latach 80-tych ubiegłego stulecia, do której dostępu bronią potężne skały, a która roztacza piękne widoki kiedy już się do niej dostaniemy, Błękitne Groty, które zachwycają głębokim błękitem skał, uzyskiwanym dzięki odbiciu w nich turkusowej wody, czy samym miastem Zakynthos, głównym miastem wyspy, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych miejsc, takich jak wąskie uliczki, budynki o charakterystycznej architekturze i oczywiście wiele restauracji i kawiarni oferujących miejscowe specjały, których po prostu nie można nie skosztować. Wybierając na wakacje greckie Zakynthos, spacerując po mieście będziemy mogli poczuć się jak we Włoszech, gdyż miasto to przez długi czas było we władaniu Wenecjan i było przez nich zamieszkiwane. Architektura więc bardziej będzie nam przywodzić włoskie, a nawet weneckie budowle, raczej nie znajdziemy tu typowo greckich elementów. Dla niektórych to spory plus, dla innych minus, wszystko zależy od punktu widzenia. Warto jednak na tę chwilę dać się ponieść wyobraźni i przenieść myślami do Wenecji z ubiegłego stulecia. Wspinając się nieco wyżej, ponad miasto, natrafimy również na ruiny weneckiej twierdzy, które jeszcze bardziej mogą rozbudzić naszą wyobraźnię i pozwolić nam poczuć się nieco jak we Włoszech. Ponadto, z samych ruin roztacza się piękny widok na całe miasto, a także na sporą część wyspy i otaczające ją morze, a to na pewno sceneria warta uwagi. W samym mieście nie znajdziemy zbyt wielu zabytków, gdyż większość z nich została zniszczona przez dosyć silne trzęsienia ziemi mające miejsce w połowie dwudziestego wieku. Jednak przejście się ulicami miasta samo w sobie na pewno wywoła niesamowite efekt w miłośnikach kultury i architektury.

Jeśli więc planujesz na wakacje Grecję Zakynthos jest jednym z miejsc, które z czystym sumieniem można polecić. Na wyspie znajduje się wszystko, czego przeciętny turysta oczekuje od udanych wakacji: piękne plaże, niezwykłe okoliczności natury, klimatyczne miasto i dobra kuchnia, a wszystko to w całkiem przystępnej cenie i umieszczone na jednej wyspie, po której można się łatwo przemieszczać.