News

Trudny wybór ręczników hotelowych – jak sobie z tym poradzić?

Dla osób prowadzących obiekty noclegowe, wybór ręczników hotelowych nie zawsze jest prosty. Jak ułatwić sobie zadanie? Jak szybko uporać się z wyborem? Podpowiadamy!

Szeroki wybór ręczników hotelowych

Wystarczy zrobić małe rozeznanie, by szybko zorientować się, że zapotrzebowanie na hotelowe ręczniki jest tak duże, że producenci i dystrybutorzy zapewniają coraz szerszy ich wybór. Jedni uznają to za zaletę, bo można wnioskować, że ich wybór, to tylko czysta formalność. Jednak, gdy przychodzi zmierzyć z wyborem, okazuje się, że wcale nie jest on taki prosty. Dlaczego? Niestety nie wszystkie oferowane tekstylia hotelowe są naprawdę jakościowe. Jeśli zatem kupimy je do swojego obiektu, to możemy doprowadzić nie tylko do straty pieniędzy, ale również rozczarowania gości. Na to nie może sobie pozwolić nikt, kto chce odnieść sukces w branży. Co w takim razie możemy zrobić? Wziąć głęboki oddech i zabrać się odpowiednio za wybór ręczników..

Wybieramy ręczniki – jak się za to zabrać?

Jak w takim razie powinniśmy zabrać się za wybór ręczników? Jak zrobić to dobrze? Naszym pierwszym krokiem powinno być ustalenie swoich potrzeb, czyli jakich dokładnie ręczników potrzebujemy i w jakiej ilości. Optymalnym rozwiązaniem jest przygotowanie po dwa zestawy ręczników na pokój, jeśli mamy dwuosobowe pokoje to oczywiście, komplet ręczników powinna dostać każda osoba. Na taki komplet powinny się składać dwa ręczniki – jeden duży kąpielowy i jeden mniejszy. Kluczowe znaczenie ma również to, jakie dokładnie ręczniki zapewnimy swoim gościom. Najlepiej sprawdzają się te artykuły, które są miękkie, przyjemne w dotyku, a przy tym dobrze chłoną wodę i szybko schną. Jeśli dodatkowo będą to ręczniki, które dobrze się piorą i nie ulegają zmianie pod wpływem prania w wysokiej temperaturze, to mamy zapewnione tekstylia, które będą nam dobrze służyć przez dłuższy czas. Takie właściwości mają z pewnością bawełniane ręczniki, więc to o nich warto pomyśleć w pierwszej kolejności. Nie bez znaczenia powinna być również dla nas kolorystyka. Przyjęło się, że w obiektach noclegowych powinno się stosować neutralne kolory. Jednak jeśli chcemy odbiec od utartych schematów, to mamy do tego prawo. Nasze ręczniki wcale nie muszą być szare, beżowe, czy białe, zwłaszcza jeśli będziemy gościć dzieci. Maluchom z pewnością przypadnie do gustu kolorowy ręcznik z ulubionymi bohaterami bajek, misiem, czy kotkiem. Możliwości jest bardzo dużo, a to, jak je wykorzystamy, zależy od nas.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

No właśnie, czy jest jeszcze coś, o czym powinniśmy pamiętać? Oczywiście, że tak. Musimy mieć świadomość, że ręczniki bawełniane będą różnić się ceną w poszczególnych punktach. Na rynku działają firmy, które oferują naprawdę dobre gatunkowo ręczniki w przystępnych cenach, ale nie brakuje też firm, które te same rozwiązania sprzedają w wyższych cenach. Aby nie przepłacać na tych samych rozwiązaniach, powinniśmy zwracać większą uwagę na to, u kogo kupujemy ręczniki. Odpowiednim wyborem będzie postawienie na dystrybutora, który ma doświadczenie i cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród innych klientów. Taki dystrybutor nie próbuje zarobić na niewiedzy swoich klientów, zapewnia wysokiej jakości ręczniki oraz tekstylia hotelowe, a przy tym ustala bardzo przystępne ceny. Jeśli będziemy mieli problem ze znalezieniem kogoś takiego, warto pamiętać, że Internet zawsze jest do naszej dyspozycji. Tutaj szybko ustalimy, kto zapewnia dobre hotelowe ręczniki w rozsądnych cenach.