News

Telefony od Xiaomi – polecane modele

Xiaomi to chińska spółka prawna z siedzibą w Haidian w Pekinie, która od 2010 roku specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu, a następnie sprzedaży smartfonów, aplikacji oraz elektroniki użytkowej. Pierwszym jej produktem był smartfon Mi1. Dziś oferta tej marki jest dużo bogatsza i z pewnością warta uwagi.

Wybór jest duży i całkiem atrakcyjny

Gdyby utworzyć listę smartfonów oferowanych przez firmę Xiaomi, byłaby ona naprawdę bardzo długa. Producent przez długie lata ciężkiej pracy wprowadził na rynek szereg nowoczesnych urządzeń, w tym smartfonów, hulajnóg, odkurzaczy i opasek przeznaczonych dla osób aktywnych. Trudno przewidzieć co pojawi się kolejnym razem i co jeszcze ma w planach. Jedno natomiast jest pewne – będą to urządzenia warte uwagi. Wśród popularnych smartfonów znajdują się następujące: Xiaomi Redmi Note 8, Xiaomi Mi 9 Lite, Xiaomi Redmi 7 oraz inne modele. Zainteresowaniem cieszy się Xiaomi Redmi Play oraz Xiaomi Black Shark 2. Jednak nie tak bardzo, jak Mi 8 Lite. Warto opowiedzieć o nim coś więcej.

Na uwagę zasługuje Mi 8 Lite

Smartfon Mi 8 Lite jest oferowany w dwóch nieco odmiennych wersjach – 4/64 GB oraz 6/128 GB. Każda z nich jest na swój sposób dobra. A wybór ostateczny powinien zależeć od indywidualnych oczekiwań.

Mi 8 Lite w pierwszej wersji posiada wyświetlacz o przekątnej 6.26 cala, 2280 x 1080 FHD+, 403 PPI. 1500:1 kontrast. W jego wyposażeniu znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 AIE, który świetnie sprawdzi się nawet w grach. Procesor ten charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz mniejszym zużyciem energii. Pomocna tu jest także realistyczna i stabilna grafika Adreno 512. Kamera zastosowana w tym telefonie ma 12 MP + 5 MP oraz 24 MP. Bateria smartfonu ma pojemność 3350 mAh. Może być świetnym wyborem dla wymagających użytkowników.

Druga wersja Mi 8 Lite ma po prostu tylko inną pamięć. Ten model został wyposażony w 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej przeznaczonej na dane.

Oba te smartfony świetnie prezentują się wizualnie i technicznie. Wybór należy do każdego z osobna i powinien być uzależniony od indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Xiaomi Mi 8 Lite to urządzenie można wykorzystać praktycznie do wszystkiego. Bo jeżeli sprawdzi się w grach, to do korzystania z Internetu i aplikacji nadawał się będzie tym bardziej.

Teraz w nowej cenie

Aktualnie Mi 8 Lite można kupić w nieco niższej cenie. Z miesiąca na miesiąc urządzenia te, jak i zresztą, wszystkie inne tracą na wartości. Nie oznacza jednak, że nie są warte zakupu. Ten model w szczególności na to zasługuje, bo jeżeli ktoś szuka telefonu do dzwonienia, wysyłania SMS-ów, korzystania z Internetu i rozmaitych aplikacji, a także do robienia zdjęć i nagrywania wideo, to tak naprawdę lepszego nie potrzebuje. Zresztą w tej cenie nie znajdzie ciekawszej oferty. Warto wobec tego zapoznać się z aktualnymi cenami. Smartfon można dziś dostać w sieci i poza nią. Teraz telefony Xiaomi są na wyciągnięcie ręki również w Polsce. Tak więc kupno dowolnego urządzenia tej marki to dziś żaden problem.