News

Psie przedszkole – nauka przez zabawę

Psie przedszkole Warszawa Fun Dog to miejsce, w którym szczeniaki poznają świat, uczą się określonych zachowań, a przede wszystkim spędzają czas z innymi psami. Okres do 13. tygodnia życia młodego psa nazywany jest czasem socjalizacji, w którym kształtuje on większość swoich nawyków oraz zachowań. Korzyści płynących z uczestnictwa w takich zajęciach jest znacznie więcej. Czy warto wysłać swojego psa na takie zajęcia?

Po co zapisywać psa do przedszkola?

Podstawowym celem uczestnictwa w zajęciach organizowanych w psim przedszkolu jest socjalizacja szczenięcia. Proces ten polega na przyzwyczajeniu go do rozmaitych rzeczy i zjawisk, na które będzie narażony w środowisku w kolejnych latach. Poznanie wielu rzeczy, ale również zasad w psim przedszkolu pozwoli mu swobodniej wejść w dorosłe życie.

Kolejnym zadaniem psiego przedszkola jest nauka podstawowych komend oraz poleceń. Wiek szczenięcy to doskonały okres do nauki dyscypliny i tresury psa. W późniejszym okresie może to być znacznie trudniejsze, ponieważ wiele zachowań będzie niemożliwe do wyplenienia. W młodym wieku szczenie nauczy się podstawowych komend, a także odpowiedniego reagowania na zawołania. Bardzo ważne jest, by w zajęciach uczestniczył także właściciel, ponieważ tylko wspólną pracą można wypracować zadowalające efekty.

Jak wyglądają zajęcia w psim przedszkolu?

Większość zajęć w psim przedszkolu w Warszawie odbywa się na specjalnie ogrodzonym placu lub w sali. Do jednej grupy przynależeć może maksymalnie 8 szczeniaków w podobnym wieku, ale najlepiej o różnych rasach. Zajęcia nie trwają dłużej niż 45 minut i aktywny udział w nich powinien brać nie tylko pies, ale również właściciel.

Uczestnictwo właściciela w zajęciach jest o tyle istotne, że proces socjalizacji nie obejmuje jedynie poznawanie świata i innych psów, ale również swojego właściciela. W czasie zabaw nasz pies będzie miał okazję zarówno bawić się z innymi uczestnikami, jak i uczyć się skupienia na swoim właścicielu, a także reagowania na podstawowe komendy.

Właściciel w tym czasie może obserwować zachowanie swojego pupila, a także wymieniać swoje uwagi z prowadzącym sesje. W psim przedszkolu Fun Dog w Warszawie instruktorzy chętnie udzielają porad właścicielom dotyczących wychowania, a także prawidłowego rozwijania swojego czworonoga. Ta wiedza może okazać się niezastąpiona w przyszłości.

Jakie zalety ma nauka w psim przedszkolu?

Korzyści z regularnego uczęszczenia na zajęcia w psim przedszkolu są ogromne. Odpowiednia socjalizacja w wieku szczenięcym powoduje, że staje się on dużo bardziej pewny siebie, jest chętny do poznawania świata, a także lepiej komunikuje się z innymi psami. Zaznajomienie go z ludźmi i otoczeniem ogranicza także ryzyko występowania agresywnych zachowań.

Drugi rodzaj korzyści dotyczy samego właściciela. Podczas sesji treningowych i zajęć lepiej poznaje on swojego pupila, jego potrzeby, temperament, a także przyzwyczajenia. Pozwoli to nie tylko zacieśnić relacje na linii pies – właściciel, ale również lepiej zaplanować dalsze szkolenia, czy też rozwój czworonoga.

Odwiedź psie przedszkole w Warszawie!

Jak przekonują właściciele Fun Dog – psiego przedszkola, uczestnictwo w zajęciach dla szczeniaków jest bardzo ważne. Nie tylko pozwala młodemu psu lepiej i szybciej wejść do dorosłego świata, ale również właściciel może dokładniej poznać swojego pupila. Pomoże to stworzyć idealny i szczęśliwy związek między psem, a właścicielem.