News

Potrzebny jest Ci sprawny przewóz osób? Dowiedz się, co jest najważniejsze podczas wynajmu busa!

Istnieje mnóstwo sytuacji, kiedy potrzebujemy zorganizować transport dla większej liczby osób, a wówczas wynajem busa, okaże się nie tylko wygodniejszym sposobem, ale również znacznie tańszym, niżeli wyjazd samochodami. To również sytuacja, w której nie potrzebujemy wielu kierowców. W wypadku takich busów, zwykle obsługuje go doświadczony kierowca, a to oznacza brak problemu z wyborem trasy. Tego typu rozwiązania, sprawdza się szczególnie podczas organizacji większych imprez, np. rodzinnych, bądź też wyjazdów wakacyjnych. Zanim jednak postawimy na konkretną firmę, która wypożycza pojazdy, należy dowiedzieć się, jakie aspekty powinny zwrócić naszą uwagę.

Jaki bus okaże się odpowiedni?

Przewóz osób wiąże się przede wszystkim z bardzo dużą odpowiedzialnością, a pierwsza kwestia jaką powinniśmy ustalić, to wielkość pojazdu, którego będziemy potrzebować. Jeżeli chodzie o dokładnie liczby, spotkamy się z takimi pojazdami, które mieszczą jedynie dziewięć osób, ale problemem nie będzie też odnalezieni takich, które bez problemu pomieszczą ich dwadzieścia. Pamiętajmy jednak, że nie tylko to będzie istotne. W wypadku wyjazdu na nieco dłuższy okres, niezwykle istotna będzie pojemność bagażnika.

Gdy decydujemy się na wynajem busa z kierowcą zakładając dość długą trasę do pokonania, można postawić na model samochodu o dużych gabarytach, który nie jest aż tak zwrotny, a gdzie spotkamy się nie tylko z ogromnym bagażnikiem, ale też z bardzo wygodnymi fotelami, co będzie z pewnością sporym udogodnieniem dla podróżujących. Niestety, nie jest to wyjście pozbawione jakichkolwiek wad, gdyż samochód tego typu z pewnością okaże się mniej zwrotny, będzie znacznie mniej miejsc do jego zaparkowania, a z uwagi na zdecydowanie większe spalanie, wzrosną również finalny koszty związane z paliwem.

Bez względu na to, czy będzie to bus na 20 osób czy nawet więcej, musimy zastanowić się nad tym, jak długa podróż nas czeka, gdyż może to determinować potrzebę zabrania ze sobą dodatkowych walizek oraz sprzętów. Nie mniej istotne będzie miejsce docelowe, gdyż wyjazd do miasta, w góry oraz nad morze, będzie miał swoje indywidualne uwarunkowania. Możliwością jest zatem wynajem busa osobowego, który poradzi sobie na terenach różnego typu. Jeśli podejdziemy do tego na poważnie, nie ma wątpliwości, że znacznie szybciej odnajdziemy ofertę, które koniec końców okaże się najkorzystniejsza.

Jak prawidłowo wyłonić najlepszą wypożyczalnię?

Pierwsze wrażenia bywają mylne, stąd podczas pierwszej styczność z daną firmą, ciężko jest ocenić, czy to usługodawca godny zaufania, który nie posiada żadnych „kruczków” w umowach, a także zaoferuje nam wynajem luksusowych busów, a nie wysłużonych pojazdów z niedziałającą klimatyzacją, które najlepsze lata mają już dawno za sobą. Zanim postawimy na konkretną wypożyczalnię, zaleca się porównać ze sobą pewną ilość dostępnych ofert, chociażby tych internetowych. Pozwoli nam to się nieco rozeznać na rynku i dowiedzieć się, czego możemy oczekiwać i jakie są przewidywane koszty.

Co istotne, wynajem busów najlepiej organizować jak najwcześniej przed momentem wyjazdu, a szczególnie, jeśli będzie to okres wakacyjny. Zakłada się, aby było to przynajmniej dwumiesięczne wyprzedzenie. Faktem jest, że z tego rozwiązania korzystają zarówno prywatne osoby, jak i firmy organizujące wyjazdy, ale też i biura podróży. Co więcej, późniejszy wynajem busa, będzie też wiązał się z wyższą ceną.

Kiedy nasz wybór padnie już na konkretnego usługodawcę, powinniśmy poprosić o wzór umowy, gdyż dzięki temu uda się nam wykluczyć ukryte koszty, sprawdzimy limity kilometrów i ewentualne dopłaty za ich przekroczenie, dowiemy się ile wynoszą koszty sprzątania busa, a także te związane z awarią bądź wypadkiem, wykluczając winę kierowcy. Bardzo istotne jest również to, jak zachowa się firma, kiedy przydarzy się jakakolwiek awaria pojazdu. Renomowany usługodawca z tej branży, powinien zapewnić klientowi dostarczenie nowego busa.