News

Niezapomniana impreza – tani catering

Andrzejki to wieczór pełen mistycznej atmosfery,wróżb i zabiegów magicznych ale także stare święto ludowe, inaczej nazywane Jędrzejkami. 

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada na wieczór 29 listopada do wieczora 30 listopada. Jest to wigilia świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki to ostatnia okazja do organizacji hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Kiedyś wróżby andrzejkowe miały wyłącznie charakter matrymonialny i były one tylko dla niezamężnych kobiet i dziewcząt.  Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci. W obecnych czasach organizujemy różnego rodzaju imprezy, na przykład domówki podczas których obchodzimy to święto w mniej lub bardziej tradycyjny sposób. 

Jeśli mamy w planach organizację imprezy andrzejkowej warto skupić się na kilku istotnych kwestiach takich jak atrakcje, lista gości, zaproszenia, dekoracje czy poczęstunek, gdzie możemy skorzystać z udogodnienia jakim jest tani catering.

Najlepszą atrakcją na andrzejki będą oczywiście wróżby.

Możesz samodzielnie poszukać w internecie wróżb, dobrze sprawdzi się na pewno tradycyjne lanie wosku, więc zaopatrz się w świece. Fajnym i banalnie prostym do zrealizowania pomysłem może być zakup samoprzylepnych etykiet ( na przykład kartki samoprzylepne)  na których wypiszesz zabawne przepowiednie i wróżby. Przyklej je na opakowaniach w różnych punktach sali, gdzie bawią się goście oraz na różnych przedmiotach jak napoje czy słodycze. W ten sposób wróżby będą sprawiały wrażenie, że samoistnie pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach, co sprawi że poczujemy magiczna aurę. Ciekawym urozmaiceniem będzie zatrudnienie osoby wróżącej z kart, jednak najlepiej sprawdzi się osoba z odpowiednim dystansem i humorem, by nie brać tego zbyt poważnie. 

Zastanów się kogo chcesz zaprosić na domówkę, i jaką formę zaproszeń wybierasz.

Ilość gości jest zazwyczaj zależna od naszych możliwości. Najbardziej ogranicza nas miejsce, w którym chcemy zorganizować imprezę oraz nasz budżet. Jeśli planujemy zorganizować przyjęcie w mieszkaniu, a jest ono małe nie warto zapraszać dużej ilości osób. 

Zaproszenia możesz kupić lub przygotować sam, pasujące na pewno będą te w kształcie kotów czy kryształów. Możesz także stworzyć wydarzenie na facebooku, do którego zaprosić wybrane osoby – jest to na pewno łatwiejsza i tańsza forma zaproszeń. Pamiętaj aby odpowiednio wcześnie zaprosić gości, tak aby mieli oni możliwość zarezerwowania sobie czasu. Na zaproszeniu umieść informacje o miejscu spotkania, terminie, o tym kto jest organizatorem i tak dalej.

Stwórz niesamowity, magiczny klimat.

Postaw na odpowiednie kolory – w tym przypadku najlepiej ciemne, w chłodnych odcieniach jak fiolet czy błękit. Możesz pomóc sobie halloweenowymi dekoracjami, które na pewno będą pasować do klimatu. Poustawiaj mnóstwo różnych świec, a także przedmioty, które odbijają światło.Nie zapomnij schować lub zabezpieczyć przedmiotów, które mogą się zniszczyć.

Skorzystaj z usług cateringowych, aby zaoszczędzić czas.

Organizacja domówki to nie lada wyzwanie, także aby sobie pomóc skorzystaj z party cateringu. Jest to świetna opcja, która pozwala nam wybrać menu oraz godzinę i miejsce, do którego ma przyjechać posiłek. Pozwoli nam to zaoszczędzić masę czasu, pracy i nerwów. Nie będziemy musieli w trakcie przyjęcia przygotowywać posiłków. Catering to coraz częściej wybierane rozwiązanie i nie ma co się dziwić, bo przecież jest to bardzo wygodna opcja. 

Jedzenie przyjeżdża ciepłe, smaczne i gotowe do spożycia – czego chcieć więcej.