News

Jakie efekty daje osocze bogatopłytkowe?

Nowoczesna metoda zabiegu medycyny estetycznej tak zwanego ‘wampirzego liftingu’ zaczerpnęła swoją nazwę od substancji, którą podaje się bezpośrednio do uszkodzonej skóry właściwej. Wykorzystuje się w niej własne czynniki wzrostu z osocza bogatopłytkowego. Jest to naturalny sposób na odmłodzenie skóry, który cieszy się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród celebrytów i gwiazd. W salonach kosmetycznych w Warszawie osocze bogatopłytkowe to bardzo popularny zabieg estetyczny, który daje świetne efekty odmładzające. Dowiedz się jakie!

Dla kogo polecany jest lifting na terenie Warszawy?

Ten szczególny lifting twarzy wyróżnia się dużą skutecznością i szerokim zastosowaniem. Sprawdza się doskonale w przypadku trudno dostępnych w innych zabiegach miejscach, takich jak na przykład szyja lub powieki. Aplikacja osocza bogatopłytkowego polecana jest zwłaszcza pacjentom, których skóra jest przesuszona i zmęczona. Idealnie sprawdza się w celu spłycenia zmarszczek, podobnie jak wypełniacze zmarszczek w Warszawie,  choć pomaga też zapobiegać łysieniu. Często jest też stosowana przez klientów, którzy chcą się pozbyć pozostałych blizn po intensywnych i głębokich zmianach trądzikowych. 

Ten specyficzny rodzaj liftingu na terenie Warszawy jest całkowicie bezpieczny z racji na to, że wykorzystywana jest własna krew pacjenta. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie niesie to zatem ryzyka uczulenia, może być stosowana u osób z wrażliwością skórną i alergiami, które wykluczają inne, bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki swojemu działaniu metoda zyskała także popularność w przychodniach ortopedycznych. 

Lifting twarzy – efekty zabiegu

Cały zabieg estetyczny trwa około 40 minut. Pierwszy etapem jest pobranie krwii pacjenta oraz następnie odwirowanie na poszczególne elementy. Kolejnym krokiem jest podanie czynników wzrostu za pomocą mikroiniekcji bezpośrednio w głąb skóry. Osocze bogatopłytkowe jest równie skuteczne, co pozostałe skoncentrowane substancje odżywcze podawane przy klasycznej mezoterapii igłowej.

‘Wampirzy lifting” może być zatem dobrą alternatywą dla tradycyjnych metod poprawy stanu skóry takich jak tradycyjny botoks w Warszawie czy wypełnianie zmarszczek na terenie Warszawy. Ta metoda pozytywnie wpływa na jędrność i nawilżenie cery, a w efekcie jest wyraźnie wygładzona i odmłodzona na długi czas. Zabieg przyspiesza gojenie się blizn i poprawia ukrwienie dzięki pobudzeniu fibroblastów do produkcji naturalnego kolagenu, a dzięki temu procesów regeneracyjnych. Dzieje się tak również  w przypadku skorzystania z zabiegu nici liftingujących w Warszawie.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się unikać działania promieni słonecznych przez czas około 4 godzin. Do przeciwwskazań, podobnie jak w przypadku botoksu na terenie Warszawy, należy zaawansowana anemia, ciąża, czynna choroba zapalna skóry oraz infekcje. Osocze bogatopłytkowe to bezpieczny zabieg, cechujące się wysoką skutecznością. Efekty utrzymują się na długo, a skóra pozostaje w świetnej kondycji.