News

Jak mądrze kupować mieszkania w Warszawie?

Każdy, kto choć raz stał przed wyborem mieszkania dla siebie, doskonale wie, że wcale to nie jest takie proste, jak by się mogło wydawać. Jak przez to przebrnąć szybko, gdy chcemy kupić mieszkanie w Warszawie? Jak na warszawskim rynku nieruchomości kupować mądrze? Podpowiadamy!

Jakie powinny być nasze pierwsze kroki?

Jakie dokładnie powinniśmy podjąć kroki, gdy zamierzamy kupić nowe mieszkanie warszawa bemowo? Od czego zacząć? Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia swoich możliwości finansowych i ustalenia, ile dokładnie środków możemy przeznaczyć na zakup mieszkania. Dlatego najpierw oszacujmy wysokość swoich oszczędności i ustalmy, czy z ich uda nam się pokryć całkowity koszt zakupu mieszkania. Jeśli będziemy potrzebować dodatkowego wsparcia finansowego i zamierzamy ubiegać się o kredyt, to musimy przeanalizować oferty banków oraz zweryfikować, czy mamy dobrą zdolność kredytową i szansę na uzyskanie wsparcia. Wiele instytucji bankowych ma bardzo restrykcyjne warunki, co oznacza, że na kredyt mają szansę tylko te osoby, które mogą wykazać stałe źródło dochodu, jak również dobrą zdolność kredytową.

Wybór mieszkania zgodny ze swoimi oczekiwaniami

Mając ustalone swoje możliwości finansowe, jak również źródło finansowania zakupu mieszkania, możemy zabrać się za jego wybór. Jak to zrobić? Tak, by mieszkanie było w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Aby tak się stało, musimy dobrze się zastanowić, jakie dokładnie mieszkanie nas interesuje – jaki metraż, jaka ilość pokojów, jakie udogodnienia. Czy ma to być mieszkanie z balkonem? Czy chcemy mieć komórkę lokatorską? Czy chcemy mieć dostęp do parkingu podziemnego? Choć w tej chwili może to się wydawać dziwne, to później okazuje się, że dokładne określenie swoich potrzeb pozwala znaleźć idealne mieszkanie. Aby jednak tak się stało, później musimy pamiętać o tych ustaleniach i zgodnie z nimi szukać czegoś odpowiedniego dla siebie.

A co z samym szukaniem? Gdzie szukać mieszkania?

Gdzie powinniśmy szukać mieszkania dla siebie? Kto może wesprzeć nas w tych działaniach? Trzeba przyznać, że zapotrzebowanie na mieszkania rośnie z dnia na dzień, co oznacza, że również ilość firm oferujących profesjonalne wsparcie także wzrosła. Aktualnie na rynku działa wiele agencji nieruchomości, które mogą weprzeć nas w szukaniu odpowiedniego mieszkania. Aby skorzystać z usług takie firmy, wystarczy się do niej zgłosić. Pamiętajmy jednak, by przy wyborze agencji nieruchomości stawiać tylko na profesjonalistów, którzy cieszą się dobrą opinią, bo tylko taka agencja jest w stanie zapewnić nam odpowiednią pomoc przy znalezieniu idealnego mieszkania w Warszawie. To jednak nie wszystko, ponieważ do swojej dyspozycji mamy także biura sprzedaży nieruchomości. W tym przypadku sprzedaż prowadzona jest bezpośrednio, co oznacza, że zgłaszając się do takiego biura, zapewniamy sobie dostęp do nowych mieszkań od dewelopera. Jeśli chcemy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, wystarczy określić swoje preferencje, a przedstawiciel biura wskaże nam te mieszkania, które mogą im sprostać.