News

Co wiemy o ozonowaniu krwi oraz czym jest?

Ozonoterapia (zwana także ozonowaniem krwi) jest bardzo skuteczną i niezwykle efektywną metodą leczniczą. Wart wiedzieć że ozon jest silnym środkiem grzybo-, bakterio- oraz wirusobójczym. Podawanie tego środka do krwi obywa się we właściwie dobranych dawkach oraz w odpowiednim stężeniu, co dotlenia komórki. Ma także działanie odtruwające oraz świetnie podnosi sprawność ludzkiego układu immunologicznego. Warto także wyróżnić, że środek ten świetnie radzi sobie w walce z nowotworami.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na ozonoterapię?

Ozonoterapię wykonuje się na specjalnych aparatach. Powodują one odpowiednio mocne naozonowanie krwi oraz świetnie sprawdzają się w podłączeniu cząsteczek ozonu do tak zwanych erytrocytów. Ich zadaniem jest na przykład transport tlenu w krwi. Ozon ma wpływ na organizm ludzki. Między innymi pomaga w sytuacjach, które wymagają odtruwania. Dodatkowym atutem ozonu dla organizmu jest likwidacja tłuszczy (takich jak: cholesterol oraz trójglicerydy). Tłuszcze te uznawane są za bardzo szkodliwe. Ozon świetnie poprawia przemianę materii w komórkach organizmu. W dużym stopniu eliminuje toksyny. Pozytywnie wpływa na krążenie krwi, likwiduje zatory oraz uniemożliwia powstawanie nowych. Istotnym i wartym zauważenia działaniem ozonu jest likwidacja wirusów, grzybów oraz bakterii. Ozon także zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Jakie rodzaje ozonoterapii wyróżniamy?

Sama dziedzina ozonoterapii liczy już ponad 80 lat. Takie są fakty. Stosuje się ją na całym świecie ze znaczącym powodzeniem. Ozonoterapia świetnie sprawdza się w takiej formie leczenia jak: oddziaływanie mieszaniną tlenowo – ozonową. Procesy zachodzą w gazie skóry. Dzięki odkryciu nowej możliwości leczenia dzięki urządzeniu Hyper Medozono (wyprodukowanego przez niemiecką firmę H-A-B), można mówić o pewnym przełomie i punkcie zwrotnym. To wszystko sprawia, że podczas terapii mamy wpływ na precyzyjne dozowanie ozonu, co wcześniej nie miało miejsca. W ten sposób do hemoglobiny i do osocza krwi zostaje dodany ozon. Wszystko odbywa się przy pomocy specjalnego naczynia podciśnieniowego. Dzięki temu ozon wraz z tlenem można przyjmować z dużych ilościach oraz dostarczać do systemu naczyniowego w miejscu zapalnym. Ozonowanie krwi to sprawdzony sposób na przeróżne dolegliwości oraz stany chorobowe.

Gdzie spotykamy zastosowanie ozonoterapii?

Z pewnością można wymienić reumatyzm, zwyrodnienie stawów, występujące zawroty głowy. Korzystanie z ozonoterapii wymagane jest także w czasie trwania migreny, cukrzycy, chorób skórnych, takich jak: egzema, trądzik oraz atopowe zapalenie skóry. Jak widać, możliwości jest wiele. Na pewno jednym z najważniejszym zastosowań ozonoterapii jest przede wszystkim działanie profilaktyczne. Zwłaszcza, gdy istnieje ryzyko takie, jak: wysoki poziom cholesterol, nikotynizm lub też podwyższona ilość moczowego kwasu oraz cukrzyca.

Ozonoterapii nie musimy się obawiać. Jest to skuteczna, sprawdzona i pozytywna metoda leczenia rozmaitych chorób. Naukowcy dowiedli, że stosowanie terapii ozonowej nie szkodzi zdrowiu człowieka. To bardzo ważne i o tym musimy pamiętać.