News

Mieszkania na Tarchominie i nie tylko – dowiedz się co warto sprawdzić przed zakupem!

Należy mieć świadomość, że zakup mieszkania to dość spore przedsięwzięcie i nieco bardzo skomplikowana sprawa, niż shopping w galerii handlowej. Dokonujemy w końcu wyboru miejsca, gdzie być może przez najbliższe lata spędzimy razem ze swoją rodziną. Z uwagi na to, przed wybraniem się na poszukiwania idealnego mieszkania, warto wiedzieć jakie aspekty są najistotniejsze i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Chodzi bowiem o to, aby móc mieszkać komfortowo, a w razie potrzeby wynająć lub odsprzedać lokum komuś innemu.

Obecnie, ilość pojawiających się budynków mieszkalnych jest naprawdę spora. Praktycznie w każdym dużym mieście naszą uwagę zwrócą nowopowstałe bloki, budujące się małe osiedla, a także wieżowce z nieco mniejszymi, aczkolwiek mieszkaniami o wysokim standardzie. Bez względu jednak na to, czy głównie interesują nas mieszkania na Tarchominie, czy gdziekolwiek indziej, należy zwrócić uwagę na pewne kwestie.

Powody zakupu mieszkania

To, dlaczego w ogóle podejmujemy taką decyzję ma ogromne znaczenie i wpływ na to, jakiego wyboru powinniśmy dokonać. Otóż zwykle dochodzi do tego, kiedy chcemy „pójść na swoje”, zatem szukamy pierwszego własnego mieszkania. Dzieje się tak również, kiedy spodziewamy się, że w najbliższym czasie powiększy się nasza rodzina, a trzecią opcją jest również zakup mieszkania pod inwestycję, aby chociażby zarabiać na wynajmie. Duże znaczenie okazuje się mieć również to, czy obecnie mieszkamy w lokalu, który wynajmujemy.

Lokalizacja

Dosłownie każde miasto ma pewne dzielnice, które uznaje się za lepsze od pozostałych. Osiedle Bliski na Tarchominie, Mokotów, Wilanów – w samej stolicy istnieje wiele możliwości, a opinie o nich będą miały przełożenie na cenę. Do zakupu mieszkania należy jednak podejść praktycznie, a odległość od pewnych lokacji będzie kluczem, aby transakcja mogła być udana.

Podczas poszukiwania mieszkania, bardzo istotna jest również komunikacja publiczna, a zatem linie autobusowe i tramwajowe, natomiast najlepszym rozwiązaniem okaże się kupno nowego mieszkania przy metrze. Pamiętajmy jednak, że sporą rolę powinna odegrać także infrastruktura drogowa, gdyż codzienne stanie w korkach nie jest czymś pożądanym. Dla rodzin z dziećmi, istotna będzie trasa i odległość do szkół. Weryfikacji podlega także to, czy ruchliwe ulice znajdujące się obok, nie generują zbyt dużego hałasu. Warto także przejść się wokół budynku i przekonać się, jak wygląda okolica – czy ta tonie w betonie, czy może znajdzie się miejsce na zieleń.

Oprócz tego co znajduje się w okolicy, warto mieć na uwadze także to, czego jeszcze nie ma. Jako, że w Polsce odbywa się bardzo dużo inwestycji. Być może naprzeciwko naszego bloku powstanie wielki wieżowiec, który odbierze nam całkowicie dopływ słońca, a z drugiej strony pojawi się nowa obwodnica, którą dziennie będą przejeżdżać tysiące samochodów. Jeżeli chodzi o sprzedaż mieszkań, Białołęka i inne dzielnice będą miały nam sporo do zaoferowania, należy jednak się dobrze rozejrzeć.