Nauczyciele czarują z Baltie'm

W piątek, 10 marca, w murach naszej szkoły gościliśmy ponadtrzydziestoosobową grupę nauczycieli, nie tylko z naszego powiatu. Przybyli na seminarium "Nauka programowania BALTIE z lekcją pokazową". Organizatorami tego spotkania była nasza Szkoła, zaś prowadzącym pan Bohumír Soukup - twórca Baltie'go.

Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom nauczycieli oraz wymaganiom nowej podstawy programowej, która wprowadza naukę programowania już od pierwszego etapu edukacji, we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem TIB (Twórcza Informatyka z Baltie), organizujemy seminarium “Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”. Spotkanie odbędzie się 10 marca o godzinie 9:00
Seminarium jest formą wsparcia nauczycieli w związku z nadchodzącymi zmianami w podstawie programowej i jest przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych I i II etapu edukacyjnego oraz gimnazjów.
Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w tym spotkaniu. Jest ono bezpłatne.
Szczegółowe informacje i link do zapisów znajdą Państwo tutaj:

https://drive.google.com/file/d/0B1XVDZC-2m4ZQVYzOXpqVUhpa28/view

Karol Małolepszy

Cyberedukacja 8 – ostatnia taka konferencja

Ósma już edycja - tym razem miała miejsce w nobliwym entourage’u Pałacu w Chrzęsnem. Elektroniczna rzeczywistość w edukacji bardzo intrygująco zaprezentowała się w zabytkowych wnętrzach. Po króciutkim filmie promującym nasze Gimnazjum dyrektor Karol Małolepszy poprosił Roberta Perkowskiego wygłoszenie słowa inauguracyjnego. Dynamika postępu technologicznego jest akceleratorem coraz szybszych zmian w życiu człowieka o społeczeństw, co nieuchronnie wymusza zmianę sposobu nauczania i uczenia się – stwierdził Burmistrz Ząbek.