Koniec szkoły i pożegnanie Sztandaru

Radosne zakończenie roku szkolnego. Dyplomy, gratulacje, podziękowania, kwiaty… Niby tak, jak „od zawsze”. Jednakże tegoroczna ceremonia zbiegła się z zakończeniem funkcjonowania szkół gimnazjalnych.

Dzień Dziecka - pełny luz

Tegoroczny dzień dziecka nie miał sztywnej formuły szkolnej akademii.

Pogoda dopisała, więc młodzież prowadziła rozgrywki piłkarskie i zabawy sportowe na szkolnym boisku.

Obsługa szkoły grzała dla podopiecznych na grillu karkówkę i kiełbaski, które konsumowano przy wtórze śpiewanych przez uczniów piosenek.

 

dsc_2993m
dsc_2999m
dsc_3007m
dsc_3017m
dsc_3021m
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Minifotoserwis - Jacek Pływaczewski

Testów dzień I - część humanistyczna

Kilka fotek z pierwszego dnia testów

ŚWIĘTO LICZBY π

Za nami kolejna edycja „ Szkolnego Święta Liczby π ”.
Każda klasa wzięła udział w wielu konkursach i zadaniach.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
- „ Trzy kroki ” – klasa  1a
- „ Rzut monetą ” – klasa 1b
- „ Utnij nitkę ” – klasa 1d
- „ Stop czas ” – klasa 1b
- plakat – klasa 1a

Mistrzami pamięci zostali
Marysia Osipiuk
i Filip Matyka
zapamiętując 100 cyfr po przecinku w liczbie π.

Uwieńczeniem święta była degustacja ciast przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Komisja konkursowa wybrała ciasta najlepiej oddające idee tej wyjątkowej liczby. Wyróżnione zostały ciasta 1a, 2a, 3d, 3e. Tegoroczni zwycięzcy zgodnie z zasadami konkursu wyjadą na seans filmowy.

Żywa lekcja historii

10 lutego w niedalekim Ossowie po raz 18 odbyła się patriotyczna uroczystość upamiętniająca ważne wydarzenie historyczne, 97 rocznicę powrotu polskich granic nad Bałtyk i symbolicznych zaślubin Polski z morzem dokonanych przez gen. Józefa Hallera.
Z tej okazji do Ossowa zjechały delegacje szkół powiatu wołomińskiego z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele władz lokalnych, Marynarki Wojennej, Ligi Morskiej i Rzecznej, organizacji kombatanckich i harcerskich.

Wigilijna opowieść 2016

Na deskach szkolnej sceny, na tle dekoracji ukazującej wielkomiejską ulicę wystąpili uczniowie w minispektaklu opowiadającym o... nas. O naszym zagubieniu w pogoni za karierą zawodową i dobrami konsumpcyjnymi. W tej gonitwie mamy coraz mniej czasu na prawdziwe świętowanie. Coraz częściej umyka nam istota Świąt Bożego Narodzenia.