MAŁA SZKOLNA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

WYNIKI!!!

Miło nam poinformować o wynikach Małej Szkolnej  Olimpiady Języka Niemieckiego.
Miejsce I        Michał Szerszeń            IIID    
Miejsce II        Aleksandra Bankiewicz        IIID
Miejsce III        Natalia Czapla i Milena Ziemak    IIID

Serdecznie gratulujemy !!!

MAŁA SZKOLNA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Miło nam poinformować, że dnia  18 maja (czwartek) odbędzie się w naszej szkole  pierwszy etap Małej Szkolnej  Olimpiady Języka Niemieckiego. Każdy, kto chce spróbować swoich sił, a otrzymał na pierwszy semestr ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka niemieckiego, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w zakresie następujących sprawności językowych: rozumienie  tekstu pisanego, rozumienie tekstu słuchanego, pisanie oraz mówienie (II etap).  Najlepsi spotkają się w  czerwcowym finale. Konkurs skierowany jest do uczniów klas II i III. Mogą startować także pierwszoklasiści, jeśli posiadają certyfikat językowy  Instytutu Goethego, Austriackiego Instytutu Kultury  lub zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły w jednym z krajów niemieckojęzycznych. Na najlepszych czekają nagrody, a także być może, wyższa ocena z języka niemieckiego na koniec roku szkolnego.

Zgłoszenia oraz  informacja na temat  zagadnień konkursowych od 28 kwietnia u  pani Joanny Charchuły
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

Wymiana polsko – niemiecka

Zachęcamy uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w wymianie polsko – niemieckiej w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019. Są jeszcze wolne miejsca!
Kryteria doboru kandydatów: co najmniej bardzo dobra ocena z j. niemieckiego na pierwszy semestr i co najmniej bardzo dobre zachowanie.
Wymiana polegać będzie na wspólnym pobycie uczniów z Polski i Niemiec w nowoczesnym ośrodku szkoleniowo – konferencyjnym w Krzyżowej w październiku 2017r., a w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się wyjazd młodzieży naszego gimnazjum do Niemiec.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym projekcie, jest on nie tylko dobrym sposobem na podszkolenie języka i poszerzenia wiedzy z zakresu historii, ale i na kształtowanie postaw tolerancji i szacunku.
Koszt obu wyjazdów -1000 zł.
Zgłoszenia przyjmują p. Joanna Charchuła, Mirosława Klimasara i p. Paweł Przybylski do 31.03.2017r.