Puchar pojechał do Haren

3 dni trwały boje 10 szkolnych drużyn piłkarskich z Czech, Litwy, Niemiec i Polski o przechodni Puchar im. Jana Pawła II ufundowany w 2010 roku przez zaprzyjaźnioną szkołę szkocką St Peter the Apostle High School. Przez pierwsze 2 lata fundatorzy nie wypuszczali go ze swoich zwycięskich rąk, a może raczej - „nóg”. Ale przez kolejne lata puchar zdobił nieprzerwanie naszą szkolną gablotę. Jednakże tym razem, w finale Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej „POLSKA 2017”, świetnie dysponowana niemiecka drużyna z Gimnazjum w Haren wydarła nam to trofeum.

 

Nasi gimnazjaliści wyglądali na niepocieszonych swoją, drugą pozycją. Trzeci puchar Turnieju został w Ząbkach, trafiając w ręce drużyny z Zespołu Szkół Katolickich po zaciętym meczu z gośćmi z Litwy. Spore postępy poczynili młodzi piłkarze z Czech, którzy w poprzednich latach byli zaledwie tłem dla rywali, ale tym razem walczyli zacięcie wygrywając już wiele meczy.

Poziom turnieju systematycznie, z roku na rok się podnosi. W tym roku był nadspodziewanie wyrównany. Jednakże już w fazie gier grupowych młodzi Niemcy pokazali, że mają uzasadnione aspiracje i apetyt na Puchar. Czyżby ich tajną bronią były dziewczęta? Jako jedyni w Turnieju wystawili drużynę o składzie mieszanym: dziewczęta i chłopcy! I co ciekawe -  najlepszym bramkarzem (bramkarką?) była urocza Niemka Theresa Janssen. Jej kolega Julian Hermet okazał się najlepszym zawodnikiem tegorocznej edycji naszego Turnieju.
Szkoda, że tym razem nie udało się przyjechać znakomitym piłkarzom ze Szkocji i Białorusi. Wynik byłby całkowicie nieprzewidywalny.

Może następnym razem…


Tekst i foto: Jacek Pływaczewski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież