KURATORYJNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Miło nam poinformować, że Kuratoryjny Konkurs Języka Niemieckiego w tym roku odbędzie się 20 października. Aby z sukcesem rywalizować z uczniami innych szkół, uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza program nauczania języka niemieckiego w gimnazjum. Dlatego też szkolna komisja konkursu zdecydowała, że ta forma współzawodnictwa skierowana jest przede wszystkim do:
       • uczniów klas językowych (drugich i trzecich gimnazjum), którzy na koniec ubiegłego roku szkolnego otrzymali ocenę bardzo dobrą lub celującą – dla nich konkurs jest obowiązkowy ,

       • uczniów pozostałych klas (drugich i trzecich gimnazjum), warunkiem jest przynajmniej bardzo dobra ocena z języka niemieckiego w ubiegłym roku szkolnym – możliwość sprawdzenia swoich umiejętności dla chętnych (np. przed egzaminem gimnazjalnym),

Materiały i zestaw zagadnień konkursowych można odebrać u przewodniczącej szkolnej komisji konkursowej p. Joanny Charchuły od 12 października.
Przypominamy także, że każdego roku uczniowie naszej szkoły kwalifikują się do dalszych etapów konkursu. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!

Joanna Charchuła