News

Deski kompozytowe na taras

Konstrukcje tarasowe są niezwykle popularne jako wykończenie przestrzeni przydomowej, która w ciepłe dni zapewnia nam miejsce, gdzie możemy się zrelaksować i zażyć świeżego powietrza. Taras jest również idealnym miejscem spotkań przy grillu i dobrej muzyce. Dlatego taras powinien być wykonany z materiałów budowlanych najwyższej jakości, które zapewnią mu długą żywotność i nienaganny wygląd przez długi czas. Na rynku materiałów budowlanych dostępnych jest kilka rodzajów desek, z których powszechnie wykonuje się balkony i tarasy.

Obok tradycyjnej deski drewnianej czy deski PVC, to deska kompozytowa cieszy się największym uznaniem klientów.

Dlaczego warto wybierać deski kompozytowe?

Deski tarasowe powinny wyróżniać się swoją wytrzymałością na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą zagrażać ich strukturze. Czym właściwie jest są deski kompozytowe? Są to deski powstałe przy użyciu dwóch stałych komponentów: polichlorku winylu, czyli popularnego PVC oraz pyłu drzewnego. Drobno zmielona mączka drzewna zapewnia produktom wygląd, który do złudzenia przypomina deskę drewnianą. Kompozyt drzewny świetnie sprawdza się we wszystkich warunkach atmosferycznych, dlatego jego zastosowanie nie ogranicza się jedynie do desek tarasowych, ale jest również powszechnie wykorzystywany do produkcji ławek ogrodowych czy fasad.

Zalety desek tarasowych kompozytowych

Deska tarasowa kompozytowa posiada niezwykle estetyczny wygląd, który jest jej wielkim atutem. Łączy w sobie najlepsze cechy poszczególnych składowych kompozytu, dzięki czemu otrzymujemy produkt niemal perfekcyjny. Deska tarasowa z kompozytu to gwarancja jakości i wytrzymałości niezależnie od panującej pory roku.

Deska WPC (z ang. Wood Plastic Composite) jest niezwykle prosta w utrzymaniu. W odróżnieniu od tradycyjnych desek wykonanych z naturalnego drewna, deska tarasowa PCV nie wymaga żmudnej konserwacji. Powierzchnia desek została zaprojektowana tak, aby ich wewnętrzna struktura nie ulegała deformacjom i zniszczeniom. Dodatkowo deski plastikowe posiadają specjalną powłokę, dzięki której ochrona kompozytu drzewnego jest maksymalnie wzmocniona.

Wspomniana powłoka posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu użytkownicy tarasu kompozytowego są całkowicie bezpieczni, niezależnie od tego czy powierzchnia tarasu pozostaje perfekcyjne sucha czy została namoczona wskutek opadów atmosferycznych czy też czyszczenia pod ciśnieniem.

Deski na taras z kompozytu są niesamowicie odporne na wilgoć i promieniowanie UV. W dużej mierze jest to zasługa właściwości kompozytu chemicznego, który świetnie zabezpiecza strukturę deski przed butwieniem, odwarstwieniem czy nieestetycznym kruszeniem.

Nieocenioną zaletą deski PCV jest jej przystosowanie się do warunków naturalnych w naszym ogrodzie, jednak na jej powierzchni nie pojawiają się oznaki obecności mikroorganizmów, które są zauważalne w przypadku tarasów drewnianych. Struktura wewnętrzna desek tarasowych WPC jest chroniona dzięki polimerom chemicznym, które działają jak warstwa ochronna.

Deska tarasowa – cena

Koszt jednego metra kwadratowego desek na taras wykonanych z kompozytu różni się w zależności od jakości użytego materiału oraz producenta. Ceny zaczynają się już od ok. 100 złotych za metr kwadratowy. Warto jednak zainwestować w deski tarasowe WPC lepszego gatunku, które posłużą nam przez wiele lat. Ceny za jeden metr mogą sięgać nawet 200 złotych, lecz niejako można potraktować zakup desek kompozytowych jako inwestycję długoterminową.